Gminna Biblioteka Publiczna

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GŁOWACZOWIE

 ul. Rynek 35

tel. (48) 623 14 55
e-mail: bibliotekaglowaczow@wp.pl


Kierownik:


Agnieszka Ogonowska


Obsługa:

Natalia Newecka – Stępień


Godziny otwarcia:


poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek 9.00 - 17.00
środa 8.00 - 16.00
czwartek 8.00 - 16.00
piątek 9.00 - 17.00


W Bibliotece znajduje się Czytelnia Internetowa dostępna dla czytelników

Biblioteka Publiczna Gminy Głowaczów powstała w 1947 roku . Do roku 1989 biblioteka posiadała 5 filii bibliotecznych w Bobrownikach, Miejskiej Dąbrowie, Ursynowie, Marianowie i Brzózie, oraz punkty biblioteczne. Obecnie biblioteka posiada jedną filię w Brzózie. Do 1989 roku biblioteka mieściła się w wynajętych budynkach prywatnych . Obecnie Biblioteka w Głowaczowie mieści się w budynku szkoły podstawowej, w sąsiedztwie gimnazjum .
Księgozbiór biblioteki wynosi około 10000 książek. W bibliotece działa czytelnia internetowa ’’IKONKA”. Każdy czytelnik może bezpłatnie skorzystać z Internetu, poczytać prasę ( biblioteka prenumeruje 6 tytułów prasy), spędzić wolny czas.
Biblioteka jest jedynym na terenie Gminy animatorem lokalnego życia kulturalnego. Organizowane są wystawy, spotkania autorskie, konkursy czytelnicze i plastyczne oraz kiermasze.

 

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzózie

ul. Rynek 4
tel. (48) 623 01 44
e-mail: biblioteka.brzoza@interia.pl


Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 8.00 - 16.00

Obsługa:

Małgorzata Skierniewska - starszy bibliotekarz

W Bibliotece znajduje się Czytelnia Internetowa dostępna dla czytelników .


Biblioteka Publiczna w Brzózie powstała w 1947 roku. Jest to instytucja, która służy upowszechnianiu wiedzy i kultury na terenie Gminy Głowaczów. Z usług biblioteki mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Gminy Głowaczów oraz osoby mieszkające poza jej granicami. Jej celem jest zaspakajanie i rozwijanie potrzeb czytelniczych, a w szczególności przygotowanie małych dzieci do bardzo wczesnych kontaktów z książką i biblioteką. Biblioteka w Brzózie współdziała z różnymi instytucjami.
Biblioteka zapewnia mieszkańcom Gminy Głowaczów i innym użytkownikom korzystanie z różnych źródeł informacji.
Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory biblioteczne na miejscu, a także wypożycza na zewnątrz. Do zbiorów biblioteki należą: literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literatura popularno-naukowa oraz prenumerata czterech tytułów czasopism. Ponadto biblioteka systematycznie rozpoznaje oczekiwania i potrzeby użytkowników podnosząc jakość i efektywność usług. Popularyzacja książki i czytelnictwa w środowisku lokalnym odbywa się poprzez organizowanie kiermaszów, wystaw, konkursów literackich i plastycznych. W ramach Bibliotecznego Ośrodka Komunikacji Społecznej (BOKS) odbywają się spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, została nawiązana współpraca z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i udostępniono tablicę ogłoszeń, na której zamieszczane są informacje istotne dla mieszkańców Brzózy i okolic (np. godziny przyjęć lekarzy w miejscowym Ośrodku Zdrowia, rozkład jazdy autobusów). Na tablicy można umieścić swoje ogłoszenie. W bibliotece znajduje się czytelnia internetowa „ikonk@”.
Bibliotekarz służy pomocą każdemu czytelnikowi, którego traktuje indywidualnie i stara się spełniać jego oczekiwania związane z biblioteczną działalnością.

 

 

 

Opublikowane przez: Monika Tomczak | Data wprowadzenia: 2014-04-09 13:43:21 | Data modyfikacji: 2014-04-15 09:03:23.
Data wprowadzenia: 2014-04-09 13:43:21
Data modyfikacji: 2014-04-15 09:03:23
Opublikowane przez: Monika Tomczak